Köszönöm a sok inspirációt, amit tőletek kapok. Jó látni, hogy babával sem kell lemondani az utazásról.
Köszönöm, hogy megmutatod a világnak, hogy babával is van élet, és igenis menni lehet és szerintem kell is!
Örülök, hogy rád találtam, a napokban te leszel az olvasmányom, mert hamarosan megyünk mi is 7 hónaposan a kisfiunkkal először.
Imádom az oldalad, rengeteg hasznos infót találok, köszönöm!!
Szia. Judy vagyok, Utazóanya. Mielőtt belekezdtem a gyermekvállalásba, azt mondták nekem, hogy utazzak, amíg lehet, mert gyerekkel már nem fogok tudni. Én nem értek ezzel egyet! Három gyermekemmel és a férjemmel közösen járjuk a világot és fedezünk fel új helyeket, és eddig 40+ országban jártam öt kontinensen a gyerekeimmel közösen.
Az Utazóanya oldalt azért hoztam létre, hogy családokat inspiráljon arra, hogy merjenek belevágni a megálmodott kalandokba babával, kisgyerekkel is. Ehhez pedig sok-sok hasznos tippet és motiváló élménybeszámolót találsz az oldalon. Szeretném neked is átadni a rengeteg tapasztalatot, amit gyűjtöttem az évek során a babával és kisgyerekkel utazás terén. Emellett számos részletes és hasznos kiadvány is rendelkezésre áll, hogy a kisgyerekes utazásból ki tudd hozni a legtöbbet, és az élményekre tudj koncentrálni.
Jó olvasgatást és még több élménygyűjtést kívánok neked,
Judy

Judy Berczes | Utazóanya | Utazás gyerekkel
🌴 Beavatlak a babával, kisgyerekkel utazás rejtelmeibe. 🔆 élmények | tippek 🌎 3 kisgyerek▫️6 kontinens▫️62 ország ↘️ Pakolás családi nyaralásra ↙️



















Képeslapok Szavírából (Essaouira)
Avagy egy bájos, kék-fehér halászváros az Atlanti-óceán partján 💙 | sajtóút
Érdemes ide ellátogatni, ha szereted a friss tengeri levegőt, szellősebb medinákat (motorosok nélkül) és a friss tengeri herkentyűket 🦀
A Skala du Port monumentális kőfalai, a régi ágyúk és a fejünk felett köröző sirályok garantáltan elvarázsolják a gyerekeket.
Mi pont belecsöppentünk a halpiac kellős közepébe 🐟 és még arra is volt lehetőség, hogy frissen fogott osztrigát kóstoljunk (1 euróért).
Szerinted kipróbáltam?
Természetesen igen 🥰 Sosem hagynék ki egy ilyen különleges élményt!
Egy fantasztikus helyen ebédeltünk: Dar Baba Restaurant, ahol egy hatalmas polip lett a főételem 😳
Az étterem design pedig egyszerűen zseniális!
Fél órára a várostól található az Arganomade, ami egy fenntartható, öko-tudatos projekt, ahol a berber női kooperatívák munkáját támogatva ismerhetitek meg a folyékony aranyként tisztelt argánolaj készítését.
Itt találkoztunk az egyik legidősebb fával is, ami olyan 200 éves lehet.
Jártál már itt?
#essaouira #marokkó #marokkógyerekkel #utazoanya #utazzgyerekkel
12 óra ago
37
Erre nem számítottam 🫣🙈🪩🕺🥁 sajtóút
Veled történt már olyan, hogy gyanútlanul elmész vacsorázni, aztán egyszercsak észreveszed, hogy nem is az ételeken van a hangsúly, hanem az egész egy órákig tartó, téged is bevonó táncos-zenés élmény?
Amióta gyerekeim vannak, pláne nem szoktam ilyen késő esti programokra járni, így szinte sokkoló volt számomra ez az este 😄
Viszont az ötlet zseniális!
A helyszin: Safran by Kôya
A hely a marokkói és a mediterrán fúziós konyhájáról (olasz, görög, spanyol ízek), valamint az estéről estére megújuló, látványos élő show-műsorairól ismert.
21:00 órától kezdődően hastáncosok, Gnawa zenészek és DJ-k szórakoztatják a vendégeket.
Személy szerint én nem hoznám ide a gyerekeimet 🫣 Így ez számomra azért is volt egy igazán különleges és ritka élmény, mert most kivételesen gyerekek nélkül utaztam el.
Asztalt foglalni állítólag hetekkel vagy akár 1 hónappal is előre javasolt, főleg az esti show idejére.
Téged érdekelnek az ilyen élmények? 💃
Jártál már hasonló helyen?
@safranmarrakechofficial @visit_morocco_
#marokkó #marrakech #marrakesh #utazoanya #visitmorocco
1 nap ago
1004
A kisgyerekes utazás és minimalista pakolás egy komplex téma, és az egyik trükk az olyan tárgyak bepakolása, melyek kevés helyet foglalnak.
A nesszeszer tartalmának külön epizódot szenteltem az Így férj be a kézipoggyászba babás, kisgyerekes utazáskor is című e-bookomban.
A videóban szereplő 3 tárgy közül 2-t most fogom letesztelni a következő utunkon:
1. Szàrazsampon: egyrészt nem számít folyadéknak, másrészt egy termék sokkal tovább elég, mint egy kis flakon folyékony sampon. Hamarosan el tudom mesélni, 10 nap alatt mennyi fogyott belőle. 😍 A szárazsampont a DM-ben, a balzsamot a Müllerben szereztem be.
2. Fogkrém tabletta: még sosem próbáltam, de nagyon pici ez a tubus, úgyhogy kívàncsi leszek, mennyire válik be 🥰 ez sem számít folyadéknak. DM-ben találtam meg.
3. A sminklemosó korongokat hosszú évek óta használom. Szeretem, mert egyetlen papírvékony korongot használok el naponta, és minden smink lejön. Az ára is rendkívül baráti, DM szerzemény ☺️
Ha érdekel a további 50 oldalnyi minimalista pakolàsi tipp kisgyerekes utazáskor, kommenteld a pakk szót, és küldöm az e-bookról a részleteket 😍
Neked vannak ilyen trükkjeid? Írd meg kommentben.♥️
#utazoanya #utazzbabával #utazikacsalád #családiutazás #gyerekkelvagyok
3 nap ago
1
🥳 A mai napon 7 éves lett az @utazoanya oldal 🥂🙌🏼🥰
Hihetetlen, hogy már ennyi ideje osztom meg a tapasztalatainkat a babával, kisgyerekkel utazásról azzal a céllal, hogy megmutassam, hogy ha szeretnéd, akkor te is megteheted - hogy bátorítsam az anyukákat, hogy ne a rosszalló környezetre hallgassanak, hanem saját magukra.
És ma úgy döntöttem, megpróbálom 1 percben összefoglalni a lényeget. 🤭☀️
Kihagytam valamit? Van bármi kérdésed a babával utazásról?
Én mind a 3 babámmal repültem, a tengerentúlra (sőt, csak oda 😄mert 2 éves korig szinte ingyen van a repjegy, és ezt érdemes kihasználni 🙃
Szoptattam 4 kontinensen számtalan helyzetben és helyszínen (kb. 5 éven át).
Kaptam rengeteg kritikát és megjegyzést.
De 8 év távlatában is azt tudom mondani, amit az oldalam kezdetekor: MEGÉRI!
Bármennyire is nehéz tud lenni - megéri!
Megéri elindulni, megéri kalandozni közösen a gyerekekkel.
És azt sem bàntam meg egy percig sem, hogy elkezdtem ezt az oldalt: fantasztikus közösség vesz itt körbe 🥹♥️♥️🙏🏼
Ki gondolta volna, hogy ez lesz belőle - én biztos hogy nem!
KÖSZÖNÖM, hogy 7 éve járhatom ezt az utat, VELETEK. Köszönöm, hogy itt vagytok 🤗
u.i.: minden amit elmondok saját vélemény, nem pedig “az egyetlen helyes megoldás”. Nyugodtan írd meg, ha valamiben más a véleményed 🫶
Te melyik utunknál csatlakoztál be?
#utazoanya #utazikacsalád #utazzbabával #utazzgyerekkel #gyerekkelvagyok
3 nap ago
766
Egy csodavilág 40 percre Marrakeshtől ✨ sajtóút
Agafay kősivatag
📌 mentsd el!
Ha Marrakeshbe készülsz, akkor érdemes 1 napra kiszakadni a zajos zűrzavarból.
Nekünk a @yeswecamps_officiel volt a szálláshelyünk Agafayban, és ők biztosítottak mindent: luxussátor, étkezések, programok: kvadozás, tevegelés, vacsorához pedig showműsor és tánc. A táborban volt medence is 🩵
Sokan szeretnének Marokkóban eljutni a Szaharáig, azonban Marrakeshtől ez 8+ órás utat jelent egy irányban.
Habár Agafay nem ugyanaz a fajta homoksivatag, mint amit a Szaharában tapasztalhatsz meg, kiváló alternatíva, ami könnyen elérhető ☺️
Thank you @visit_morocco_ for this experience 🥰
Köszi @majertamas97 a kvados videókat.
#agafay #marrakesh #marokkó #utazikacsalád #utazoanya
3 nap ago
5607





