Barion Pixel
Keresés

Rólam

Bérczes Judy vagyok, 3 gyerekes kalandor anyuka, blogger és annak az elkötelezett híve, hogy a baba születése után sem áll meg az élet, és nem kell feladni az álmainkat. Az én esetemben egyből két babáról volt szó, hisz ikreim születtek.
Bérczes Judy utazoanya
Igen, hiszek abban, hogy azzal a babának is jót teszünk, ha a saját igényeinket is kielégítjük. És hiszek abban, hogy a közös családi utazások rengeteget adnak a család minden tagja számára.

Tudtad?

Magyarországon elsőként kezdtem el a babával, kisgyerekkel utazásról beszámolókat készíteni, és inspirálni kisgyerekes szülőket, hogy merjenek kimozdulni nem csak otthonról, de a komfortzónájukból is. Most már a folyamatosan bővülő Utazóanya közösségünk 50 ezer fő felett jár.

De miért fontos erről beszélni?

Az ikreim születése és az azt követő hetek és hónapok leterheltek fizikailag és mentálisan egyaránt; ikrek szoptatása, kialvatlanság, küzdelem a napirenddel, hogy egyszerre aludjanak és néha tudjak egyet szusszanni. Az aktív szociális életemet felváltotta egy zártabb életmód, ahol a legtöbb időt az iker babáimmal töltöttem a négy fal között. Éreztem, hogy szükségem van környezetváltozásra.
A fordulat akkor jött, amikor egy babás barátnőm meghívta a családunkat a Balatonra. Igaz, csak 2 éjszakáról volt szó, de fantasztikus volt kimozdulni otthonról az akkor 3 hónapos iker babákkal!

Azon a nyáron még elutaztunk néhány belföldi helyszínre, és nyár végére éreztük: meg tudjuk csinálni. Iker babákkal is tudunk jönni-menni! És akkor felvetettem a férjemnek, hogy mi lenne, ha visszahoznánk a régi jó szokásunkat, hogy elutazunk a télből a nyárba. Nem sokkal később már megvoltak a repjegyek: irány Thaiföldre 9 hónapos ikrekkel!

Babával repülni nem jó ötlet?

Amikor eldöntöttük, hogy 9 hónapos ikrekkel Thaiföldre utazunk, a környezetünkben többen felháborodtak. Azt mondták, hogy önzők vagyunk és felelőtlenek, és hogy a babáknak nem erre van igénye.
Ezen csodálkoztam, én ugyanis az utazásaim során mindig azt láttam, hogy a helyek tele vannak babákkal és totyogókkal. Igaz, ők nem magyar családok voltak, hanem inkább svédek vagy franciák. Náluk úgy látszik, teljesen természetes dolog a baba születése után sem feladni az életet, azt, ami a szülő számára is örömet okoz.
bérczes judy utazóanya utazás babával kisgyerekkel
Én úgy gondoltam, hogy a baba születése után nem feladni kell mindent az ő kedvéért, hanem bevonni őt is a mi életünkbe. És ha a mi életünk része az utazás, akkor nincs annál természetesebb dolog, mint a picivel is megosztani ezt. Arról nem is beszélve, hogy nincs annál jobb érzés, mint családként közös élményeket teremteni.

Kerestem a pozitív példát Magyarországon is, de egyszerűen nem találtam. Úgyhogy azzá váltam.

Belegondoltam. És cselekedtem.

Belegondoltam abba, hogy vajon hány anyuka ül otthon, és álmodozik arról, hogy kimozduljon és kalandozzon a babájával, de nem mer, mert a környezete és a társadalom mást vár el tőle?
Amikor rájöttem, hogy sokan lehetnek hozzám hasonló helyzetben, egyből tudtam: szeretnék azért küzdeni, hogy minél több szülő el merjen indulni a kicsivel, legyen az belföld, külföld, közel vagy távol. Szeretnék segíteni abban, hogy legyen bátorságunk magunkra hallgatni, és ne a környezet rosszalló megjegyzéseire. Csak mi tudhatjuk, mi a jó a saját családunk számára. Elindítottam az Utazóanya Instagram oldalt.
Ha arra vágysz, hogy kisbabával elutazz Thaiföldre, nem vagy önző. Ha hiányzik a kirándulás, a tengerpart, a városnézés, „annak ellenére, hogy” gyereked született, nem vagy önző. És nem vagy felelőtlen sem.

Kicsit túl nagy feladatot kaptam...

Sajnos a harmadik gyermekemről kiderült, hogy egy súlyos és gyógyíthatatlan betegségben szenved, a Dravet-szindrómában. Ez a genetikai betegség többek között gyógyszerrezisztens epilepsziával és elhúzódó epilepsziás rohamokkal is jár.
Miután ez kiderült, még többen ellenezték az utazásainkat. Mi azonban nem adtuk fel, és mindenre találtunk megoldást. Mia a legnagyobb kalandor, és imádunk együtt világot látni.
Hiszek benne, hogy mindenre lehet megoldást találni. Még ha néha kompromisszumokkal is. Igyekszem kifogások helyett a megoldásra koncentrálni, ami a kisgyerekes utazást illeti.

Az álmok valóra válnak – babával, kisgyerekkel is

A kezdeti bátorságom és az, hogy magamra hallgattam és nem a társadalomra, azt eredményezte, hogy fokozatosan egyre messzebbre merészkedtünk a gyerekekkel. Egyre nagyobb álmokat mertünk megvalósítani, lépésről lépésre.
Hidd el, az ikrek születése után hetekig meg sem bírtam mozdulni, és a sarki játszótérre is alig jutottam el, nem hogy külföldre. Amikor viszont „beindult a gépezet”, egyre több tapasztalatot szereztünk a babákkal, és láttuk, hogy mire vagyunk képesek.

Az ikrek 4 évesek voltak, amikor teljesült egy gyerekkori álmom: eljutottunk közösen Dél-Amerikába! Felfedeztük Argentína néhány igazán különleges részét 3 hét alatt.

rólam Bérczes Judy utazóanya Argentína családdal utazás

6 évesek voltak az ikrek, és 4 éves a kislányom, amikor hosszas szervezkedés után eljutottunk a világ tőlünk legtávolabbi pontjára: Új-Zélandra! Hosszú és rögös út vezetett idáig. Én sem gondoltam, mindaddig, amíg ténylegesen ott nem voltunk, hogy ez valóban meg fog történni.

A legfontosabb, hogy kicsiben kezdjük, és mindig csak épp egy picit mozduljunk ki az aktuális komfortzónánkból. Ez a zóna egyre tágasabb lesz, mi pedig egyre bátrabbak.

Amit tőlem kaphatsz

  • Ingyenes cikkek, részletes útitervek, babával utazós praktikus tippek
  • Ebookok és digitális kiadványok
  • Patreon támogatói oldal: őszinte írások a kislányom betegségével kapcsolatban (Dravet-szindróma), és a kihívásainkról az utazások során
  • Instagram, Facebook és TikTok bejegyzések, amelyek a kisgyerekkel utazáshoz kapcsolódnak
  • Instagram előfizetői „zárt kör”: extra tartalmak főleg Instagram story formájában. Élő beszámolók, amikor épp úton vagyunk, jövőbeli terveket csak itt leplezek le, extra tippek, ajándék kiadványok és letölthető anyagok.
  • Tartalomgyártás: nagy örömömre rendszeres együttműködési megkereséseket kapok cégektől, turisztikai hivataloktól.
  • Letölthető listák, tervezők

Az én szemléletem

A rugalmasság és nyitottság átszövi minden mozdulatomat. Legyen az egy babakocsi vs hordozás vita, egy szoptatás vs tápszer párbeszéd vagy egy bababarát, medencés szállás vs sátrazás a sivatagban konfliktus, nekem mindig ez a válaszom: ahogy neked jó. Nálam nem fogod azt hallani, hogy csak így jó, vagy csak úgy jó, csak annyit, hogy nálunk mi vált be. Ez nem azt jelenti, hogy neked is így kell csinálnod, hisz mindannyian mások vagyunk, mások az igényeink és a lehetőségeink. A rugalmasság nem csak a babával, kisgyerekkel utazás során fontos, hanem az élet minden területén.

Valódi tapasztalat, valódi történetek

Az elmúlt évek tapasztalatai és visszajelzései alapján mondhatom, hogy a kiadványaim, a cikkek és Instagram beszámolók is sok-sok családnak segítettek útra kelni, legyen az tengerparti nyaralás, Grúzia felfedezése vagy legalább egy környékbeli kirándulás. Átérzem, min mész keresztül, hisz végigcsináltam a baba- és totyogókort három gyerekkel, ikrekkel, fiúkkal, lánnyal, szóval szinte minden variációban. És igen, epilepsziával is.
utazás gyerekkel visszajelzés utazóanya
utazás babával gyerekkel visszajelzés utazóanya

Az őszinteség erejében hiszek

A saját történetünket mindig őszintén mesélem el. Hiszem, hogy úgy tudok igazán segíteni, ha nem csak a szépet mutatom, hanem a kihívásokat is. Ha ezek mellett is képesek voltunk csodás pillanatokat megélni a családdal, ez erőt adhat másoknak is, hogy merjenek belevágni.
A Richter Főnix Közösség velünk készített filmjében Jakupcsek Gabriellával beszélgetek őszintén a kislányom betegségéről, az utazásainkról és arról, miért tartom fontosnak, hogy nyíltan meséljek az élethelyzetünkről.
Olyan cégekkel és turisztikai hivatalokkal dolgoztam már együtt, mint Bibione, Lengyelország és Debrecen turisztikai hivatala, Wizz Air, Colonnade és a Budapest Airport.
Évek óta tartok előadást a Járatlan Utakon fesztiválon és a Hungexpo kiállításon is adtam elő.

Számos interjú készült velem különböző magazinokban, és rendszeresen jelentek meg általam írt cikkek a kisgyerekes utazásról a HelloBaby magazinban. A megjelenések listája itt található.

Szívből kívánom, hogy az oldalamon találj választ minden kérdésedre a kisgyerekes utazásról. Jó olvasgatást és még több családi kalandot és közös élményt kívánok.

Ezeket szoktátok a legjobban szeretni

Shopping Cart
UTAZÓANYA NYÁRI AKCIÓ

21% kedvezmény mindenre!

Használd az ajandek21 kuponkódot, és 21% kedvezményt kapsz a végösszegből 08.21-ig.